Ukraina një muaj në luftë, nisin protesta masive në Londër (Fotot)

26/03/2022 17:46

Rrugët e Londrës u mbushën sot nga mijëra njerëz të cilët me pankarta në duar, dolën në mbështetje të Ukrainës.

Të veshur me ngjyrat e flamurit ukrainas ata vendosën të protestonin duke treguar kështu solidaritetit e tyre.

 Kjo protestë pati pjesëmarrje masive  duke nisur që nga kryebashkiaku i Londrës, të moshuar, studentë dhe fëmijë që nuk nguruan të  tregonin  se ky “pushtim është një çmenduri”.

Kjo protestë vjen pasi presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky iu bëri thirrje shteteve nga e gjithë bota  të protestojnë kundër Rusisë.

FOTO GALERI
2/10

Top Channel