FOTOT/ Publikohen pamjet, këta janë heronjtë e vërtetë të kësaj të mërkure në Tiranë

03/11/2021 20:27

Fatmirësisht ndërhyrja në kohë e shërbimit zjarrfikës ditën e sotme bëri të mundur shmangien e një tragjedie në një pallat në kryeqytet ku ra zjarr.

Falë reagimit të shpejtë, heronjtë e ditës bënë të mundur nxjerrjen nga banesa të një zonje dhe një fëmije duke i larguar nga zjarri i rënë në një apartamenti në katin e 7-të në rrugën ‘Mihal Grameno.

Sikurse mund të shihni edhe nga këto foto, zjarri i rënë rreth orës 12:25 ka qenë tepër i fuqishëm.

Çdo ditë zjarrfikësit e Tiranës përballen me raste të shumta emergjente duke filluar që nga aksidentet automobilistike e gjer tek rastet e zjarreve.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel