Zjarri përfshin pallatin/ Humb jetën një person, evakuohen 45 banorë

20/10/2021 17:48

Një zjarr i madh  shpërtheu në një ndërtesë nëntëkatëshe në qytetin lindor rus të Samara. Si pasojë e flakëve humbi jetën një persona, ndërsa fatmirësisht u arrit që të evakuoheshin 45 të tjerë.

Zjarri filloi në një apartament në katin e shtatë të ndërtesës dhe u përhap përmes ballkoneve në apartamentet e tjera në katet e sipërme.

Më shumë se 152 zjarrfikës me 43 automjete u përpoqën të fiknin flakët dhe të evakuonin banorët.

 

Top Channel