Aksident në një minierë ari në Kinë, 4 të vdekur

16/10/2021 01:40

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën në Kinë në një minierë ari.

Autoritetet lokale në provincën Shaanxi theksuan minatorët u gjetën të vdekur në vend, raportoi transmetuesi publik kinez CGTN.

Ishte një javë më parë kur miniera, e vendosur në qarkun Taibai, u përmbyt dhe hyrja e saj u bllokua. Një person u raportua i vdekur ndërsa operacionet e shpëtimit ishin nisur për të shpëtuar të tjerët. Autoritetet po hetojnë shkaqet e aksidentit.

Top Channel