(Foto) Një person qëllon me shigjeta drejt turmës, disa të vdekur në Norvegji

13/10/2021 22:10

Disa persona janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur në Norvegji, pasi një person i ka sulmuar me hark me shigjeta.

Ngjarja ka ndodhur në qytezën Kongsberg në jugperëndim të kryeqytetit Oslo, mbrëmjen e së mërkurës.

Nuk dihet ende numri i viktimave dhe as shkaku i këtij sulmi të çuditshëm. Sipas policisë, agresori është kapur dhe duket se ka vepruar i vetëm. Ai po merret në pyetje, ndërkohë që qytetarët janë këshilluar të qëndrojnë Brenda.

Në vendngjarje kanë mbërritur ambulanca, dhe helikopterë, që kanë dërguar në spital të plagosurit.

Ministria e Drejtësisë në Norvegji, Monica Maeland tha se po e ndjek nga afër çështjen dhe kërkojë kryerjen e hetimeve sa më shpejt.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel