Fotografia me autograf e Joe Jackson nga viti 1911 shitet për 1.47 milionë dollarë

08/10/2021 17:57

Një foto e bejsbollistit “Pa Këpucë” Joe Jackson e vitit 1911 e shkrepur nga Frank W. Smith u shit për 1.47 milionë dollarë, që e bën shitjen më të paguar ndonjëherë për një fotografi sportive të nënshkruar.

Fotografia u ofrua nga ankandi Christie’s dhe Hunt në New York në ankandin Extra Innings: Koleksioni privat i kujtimeve të rëndësishme të bejsbollit.

Ankandi me 246 pjesë paraqiti gjithashtu një shkop bejsbolli profesional të Babe Ruth që u shitën për 1.05 milion dollarë, një kartolinë ekspozite fillestare të autorit të Lou Gehrig të vitit 1925 që u shit për 687.500 dollarë dhe një letër të shkruar me dorë të Joe DiMaggio të Marilyn Monroe të vitit 1952 që u shit për 525 mijë dollarë.

Top Channel