Tërmeti i fuqishëm godet Kroacinë, ja sa ishte magnituda

06/10/2021 22:40

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter ka goditur Kroacinë. Mësohet se tërmeti ka qenë me thellësi 5 km.

EMSC raporton se epiqendra është 39 kilometra në verilindje të Splitit dhe 19 në jugperëndim të Livno (BiH). Deri më tani nuk dihet nëse ka dëme nga tërmeti.

Top Channel