Video/ “Fashist”, Sgarbi dhe Al Bano dëbohen me fishkëllima nga koncerti në Verona

23/09/2021 16:10

Vittorio Sgarbi u ngjit në skenën e nderimit të mbrëmjes për Franco Battiato dhe auditori i Arenës fishkëlleu deri në atë pikë sa kritiku i artit duhet të largohej nga skena. Me të edhe Al Bano, padyshim i zënë ngushtë para reagimit të papritur të fansave të Maestros.

Ngjarja ndodhi të martën në mbrëmje në “Invito al viaggio”, koncerti kushtuar Franco Battiato, i cili ndërroi jetë pak kohë më parë.

Vittorio Sgarbi dhe Al Bano u mirëpritën mes fishkëllimave dhe dikush e quajti edhe ‘fashist’,  kritikun e artit.

“Ju jeni të papërshtatshëm, ikni”, thanë zëra nga audienca.

Me vështirësi Sgarbi arrin të flasë dhe para se të largohet bën me kokë për motrën e tij në auditor: “Përshëndes motrën time dhe kjo më mjafton, dhe atyre që më ofendojnë u them” ji i lumtur “”.

Të njëjtin fat pati edhe Al Bano, mbase fajtor vetëm se kishte hyrë në skenë me Sgarbin.

Top Channel