Greqi/ Mjekja 75-vjeçare filmohet duke mashtruar, bashkëpunoi me infermieren për të mos u vaksinuar (Pamjet)

22/09/2021 17:49

Një kirurge plastike 75-vjeçare është arrestuar në Greqi sepse tentoi të merrte certifikatën e vaksinimit pa kryer vaksinën anti Covid.

Mjekja e donte certifikatën për të vijuar punën pasi është e detyrueshme për të hyrë në sallën e vaksinimit. Ajo së bashku me sekretaren e saj zgjodhën këtë mënyrë, por nuk i kanë shpëtuar dot policisë. Të dyja kanë bashkëpunuar me infermieren dhe janë arrestuar nga policia.

Ato akuzohen për veprën penale të vjedhjes së një certifikate, bashkëpunim dhe shkelje të masave për parandalimin e sëmundjeve. Në pamjet e siguruara nga media greke duket momenti kur infermierja vendos që të kryejë vaksinë placebo.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel