Po konsumonte kos, vajza 11-muajshe mbytet në sy të nënës

01/09/2021 12:00

Një vajzë 11-muajshe ndërroi jetë në mënyrë tragjike, pasi u mbyt kur po konsumonte kos.

Ngjarja ndodhi në periferi të Milanos. Vajza me origjinë egjiptiane ishte në shtëpi me nënën.

Teksa po ushqehej, kosi i kaloi në rrugët e frymëmarrjes dhe nëna nuk mundi të bënte asgjë. Më tej, ajo kërkoi ndihmë nga fqinji, i cili lajmëroi menjëherë ambulancën. Pavarësisht se Genoa u transportua me helikopter drejt spitalit të Bergamos, ajo mbërriti pa shenja jete.

Prokuroria ka nisur hetimin për ngjarjen, ndërkohë që vajza do t’i nënshtrohet autopsisë.

Top Channel