Ankth në Rusi/ Aeroplani me 28 pasagjer në në bord humbet kontaktin me kullën e kontrollit

06/07/2021 08:45

Një aeroplan me 28 pasagjerë në bord ka humbur gjurmët e të cilit humbën në Gadishullin Kamchatka të Lindjes së Largët Ruse.

Sipas një burimi në agjencinë TASS, aeroplani rus AN-26 humbi çdo komunikim me qendrën e kontrollit të trafikut ajror ndërsa po përpiqej të ulej.

Sipas telegrameve nga agjencia ruse Sputnik dhe Agjencia Franceze, duke cituar informacione nga Ministria e Situatave të Emergjencës, në bord ndodhen 28 persona (22 pasagjerë, përfshirë një fëmijë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit).

Top Channel