Shembja e pallatit në Miami, Biden: Mund të ketë të mbijetuar!

01/07/2021 23:55

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden vizitoi familjet e viktimave të cilët humbën jetën në shembjen e një pallati në Miami duke u kujtuar eksperiencën e tij në humbjen e njerëzve të afërm.

“Kjo ngjarje më solli mbrapsht shumë kujtime të të humburit dikë. Kur aksidenti më mori gruan dhe fëmijët pjesa më e vështirë nuk ishte e njohur”- tha Biden duke iu referuar aksidentit automobilistik ku humbi gruan e parë dhe vajzën.

Biden tha gjithashtu se ai beson se ka të mbijetuar nga kjo fatkeqësi. “Është akoma mundësia që dikush të jetë gjallë, që dikush është duke marrë frymë”- shtoi Joe Biden.

Top Channel