FOTO-VIDEO/ Pallate të shembura dhe njerëz të shtrirë në rrugë, situatë e rëndë në Turqi

30/10/2020 14:11

Situata në Turqi vijon të jetë serioze, pas tërmetit të fuqishëm 6.6 ballë i shkallës rihter.

Mediat turke raportojnë se janë rrënuar të paktën 7 pallate në Izmir, ndërsa kanë publikuar edhe pamje nga vendi i ngjarjes.

Fatmirësisht nuk raportohet për viktima edhe pse dëmet materiale janë shumë të mëdha.

Njerëz të shtrirë në rrugë dhe ndërtesa të shembur. Kjo është panorama që ofron sot qyteti i Izmirit.

FOTO GALERI
2/7

Top Channel