Do të vijnë nga Rusia dhe Kina/ Maduro: Vaksinat për COVID-19, gati në dhjetor

22/10/2020 10:42

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro tha se vaksina kundër koronavirusit të ri (COVID-19) që do të vijnë nga Rusia dhe Kina mund të jenë gati në muajin dhjetor.

Sipas lajmeve në shtypin e Venezuelës, Maduro tha se janë duke zhvilluar punime që vaksinat që do të vijnë të mjaftojnë për të gjithë popullsinë e vendit.

Maduro kërkoi nga populli që të jetë i gatshëm për vaksinën që do të jepet pa pagesë.

Në Venezuelë nga virusi deri më tani humbën jetën 747 persona, ndërsa numri i rasteve është 87.644.

Top Channel