Rezultoi pozitiv me COVID-19/ Legjenda e Operas, Placido Domingo shtrohet në spital

30/03/2020 09:49

Legjenda e operës Placido Domingo është shtruar në spital në Acapulco, Meksikë, me ndërlikime që lidhen me koronavirusin, sipas zëdhënësit të këngëtarit.

“Ai po ecën mirë dhe po i përgjigjet trajtimit,” tha zëdhënësi i Domingo në një prononcim për CNN.

Domingo njoftoi në faqen e tij në Facebook javën e kaluar se kishte testuar pozitiv i infektuar me COVID-19. Ai inkurajoi fansat e tij që të lanin duart dhe të ndiqnin udhëzimet dhe rregulloret që kanë vendosur qeveritë lokale.

“Së bashku mund ta luftojmë këtë virus dhe të ndalojmë krizën aktuale në mbarë botën, kështu që me shpresë mund të kthehemi në jetën tonë të përditshme normale shumë shpejt,” shkroi Domingo.

Domingo i bashkohet një listë në rritje të të famshmëve që kanë rezultuar pozitivisht ndaj koronavirusit, duke përfshirë Idris Elba, Tom Hanks dhe bashkëshorten e tij Rita Ëilson, shkrimtarët e këngëtares John Prine, Kevin Durant dhe Daniel Dae Kim.

Top Channel