Video/ Tornado në ShBA, 6 të lënduar, ja pamjet

29/03/2020 06:26

Një tornado ka goditur Arkansas-in në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të shtunën pasdite. Nga stuhia e fortë kanë mbetur të lënduar 6 persona.

Stuhia u rregjistrua rreth orës 5 pasdite sipas orës lokale dhe ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Ekipet e kërkim-shpëtimit janë në vendngjarje dhe po vazhdojnë kërkimet përpara se të bëhet pastrimi i zonës.

Shefi i policisë, Jonesboro Rick Elliott se tani situata është shumë stresuese pasi u kemi kërkuar qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi por kjo stuhi i rrezikoi jetën.

Ju ftojmë të shikoni videon e mëposhtme

Top Channel