Ja sa viktima dhe sa raste të reja janë shënuar ditën e sotme në Kinë

23/03/2020 17:14

Kina cilësohet si vatra e virusit CoVid-19 ose më saktë është qyteti i Wuhan. Deri më tani në shtetin me popullsinë më të madhe në botë janë prekur 81093 persona, shëruar 72703, raste aktive 5120 dhe raste në gjendje kritike 1749.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar vetëm 39 raste të reja dhe janë shënuar vetëm 9 viktima.

Kina është ne vend të dytë sa i përket fataliteteve nga Koronavirusi, kuItalia prej ditësh e ka kaluar dhe numëron 5476 të vdekur.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel