Lanë foshnjën të vdiste për arsye fetare, habiten nga dënimi me burg përjetë – VIDEO

08/08/2018 22:36

Një çift prindërish të krishterë, vajza e 10-muajshe e të cilëve ndërroi jetë për shkak të kequshqyerjes dhe dehitratimit në Michigan të SHBA pasi ata refuzuan ndihmën mjekësore për vajzën për arsye fetare, janë habitur me faktin se tashmë mund të dënohem me burg përjetë.

Seth Welch dhe Tatiana Fusari, të dy 27 vjeç, u akuzuan për vrasje dhe abuzim me fëmijën këtë të hënë pas vdekjes së vajzës së tyre, Mary, të enjten e 2 gushtit.

Në një filmim të pabesueshëm, të regjistruar në Gjykatën e Kent County të SHBA, Welch ka parë i habitur ndaj gjykatësit teksa po lexonte akuzat, ndërsa bashkëshortja e tij ka shpërthyer në lot.

Top Channel