Në operacionet kundër mafias në qarkun Diyarbakır të Turqisë janë sekuestruar më shumë se 1.2 ton marijuanë dhe 508.737 rrënjë kanabisi

Droga u gjet në 26 pika të ndryshme, raporton Anadolu Agency. Në një deklaratë të lëshuar nga Zyra e guvernatorit të Diyarbakır-it thuhet se ka përfundimtar operacioni i nisur të enjten.

Gjithashtu, në operacionet kundër pjesëtarëve të organizatës terroriste PKK në rrethet Lice, Hazro dhe Kocakoy janë shkatërruar dy baza dhe një shpellë të cilat përdoreshin nga terroristët si dhe 50 kilogram të nitratit të amoniakut.

Top Channel