Liderët botërorë, ja kush janë më të moshuarit…

10/05/2018 22:57

Malajziani Mahathir Mohamad, do të jetë lideri më i moshuar në botë, në moshën 92-vjeçare. I lindur në korrik të 1925, ai ka lënë pas edhe disa pensionistë të tjerë në të shkuarën por edhe në të tashmen, që kanë mbajtur pozicione kyçe në skenën botërore.

Por kush janë ata…

FOTO GALERI
1/10
Monarkja britanike, mbushi 92 vjeç në prill dhe u bë liderja më e moshuar në botë, vitin e kaluar duke mbetur e tillë deri në fitoren e Mahathir Mohamad, në Malajzi. Ajo ka qëndruar në fron prej rreth 66 vitesh pasi u bë mbretëreshë në moshën 25-vjeçare, në 1952, pas vdekjes së të atit, mbretit Xhorxh i VI.

Top Channel