Merr fund epoka Castro, Diaz-Canel në krye të Kubës

19/04/2018 15:20

Miguel Diaz-Canel u zgjodh pasardhës i Raul Castrot. Ai është tani presidenti i ri i zgjedhur në seancën plenare të Asamblesë Kombëtare të enjten.

57-vjeçari, anëtar dhe zëvendëspresident i Partisë Komuniste të Kubës ka patur postin e serketarit të partë të partisë në provincën e Villa Clara dhe Holguin.

Top Channel