Hasi, akord me Trabzonspor

11/05/2016 00:00

Besnik Hasi duket se ka arritur një akord me skuadrën turke të Trabzonspor. Lajmi është dhënë nga mediat turke të cilat këmbëngulin se trajneri shqiptar do të jetë në stolin e kësaj skuadre nga sezoni i ardhshëm.

Sipas mediave, zyrtarët e skuadrës që renditet e 11 në klasifikim kanë kontaktuar me agjentin e Hasit, por jo edhe me trajnerin personalisht, pasi tekniku gjakovar dëshiron të jetë i përqendruar në kampionat.

Mirëpo, mediat belge emrin e Hasit e kanë lidhur edhe me kombëtaren shqiptare, si njeriu që do të pasojë De Biasin në rast largimi.

Pikërisht, pavendosmëria e Hasit, që besohet se në rast oferte nga FSHF do ta pranonte menjëherë, ka bërë që Trabzonspor të ketë një emër rezervë dhe ai është i trajnerit turk Ersun Yanal.

Ndërkohë, në një intervistë për “Voetbalmagazine”, menaxheri i skuadrës së Anderleht, Herman Van Holsbeeck, duke vlerësuar lart Besnik Hasin ka thënë se klubi dëshiron që ai të qëndrojë.

“Mendoj se Hasi ka të gjitha cilësitë për ta quajtur trajner i madh. Ka qenë një sezon i vështirë për të, por kjo ka bërë që ai të rritet shumë, pasi njeriu mëson kur është në vështirësi. Mundet që Hasi të qëndrojë? Kjo do të ishte idealja”, deklaroi Van Holsbeeck.

Top Channel