Indonezi, pizhama të papërshtatshme për fëmijë, policia vihet në lëvizje

19/02/2015 00:00

Kur policia indoneziane pa një foto të një fëmije që kishte veshur pizhama aspak të përshtatshme (ku shihen panda gjatë çiftëzimit) u vu menjëherë në lëvizje. Ata e postuan foton në Facebook dhe paralajmëruan banorët e Xhakartës që të bënin kujdes nga një veshje me dizajn të tillë.

“Nëse keni informacion për tregtimin e këtyre pizhamave, ju lutemi që të paraqiteni në komisariatin më të afërt”, shkruhej në postimin e policisë në rrjetin social.

Por, gjërat nuk janë siç duken. Policia indoneziane është mashtruar nga një “meme” interneti, që për më tepër është e vjetër pasi është postuar rreth 18 muaj më parë.

Fotoja përmban logon e 9gag.com, një faqe interneti që poston foto për të qeshur dhe jo gjithmonë të vërteta.

Top Channel