SHBA, shpëton nipin në autostradë

22/02/2014 00:00

Quhet Pamela Rauseo, gruaja që në Miami, Florida i ka shpëtuar jetën nipit të saj 5 muajsh, Sebastian, në krizë frymëmmarrje.

Gruaja udhëtonte në autostradë, kur nipi i saj pati një krizë frymëmarrje; Pamela e kuptoi menjëherë se sa e rëndë ishte situata dhe pasi ndaloi makinën, doli në rrugë dhe filloi frymëmarrjen gojë më gojë duke e shpëtuar te voglin.

Nuk ka vonuar shumë dhe në vendngjarje ka mbërritur ambulanca. Sebastian tani ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, por jetën e ka falë tezes së tij, e cila diti të ndërhyjë në momentin e duhur.

Top Channel