SHBA, film për vrasjen e studentes britanike

21/09/2010 21:00

Po transformohet në film një nga ngjarjet e kronikës së zezë që shokoi opinionin ndërkombëtar, historia e studentes amerikane Amanda Knox, që në 2007 vrau ne Itali shoqen me të cilën ndante apartamentin, anglezen Meredith Kercher.

Ne rolin e Knox do te jete ylli i serialit “Heroes”, Hayden Panettiere. Filmi do te shfaqet vitin e ardhshem ne kanalin amerikan Lifetime TV. Amanda Knox u denua para pak muajsh me 26 vjet heqje lirie me akuzen e vrasjes dhe dhunes seksuale.

Ndersa i fejuari i viktimes Kercher, italiani Raffaele Sollecito, u denua me 25 vjet heqje lirie. Por, mediat italiane bejne te ditur se ajo qe ndodhi ne apartamentin e vajzave ne Perugia ne pranveren e 2007-es, eshte e rrethuar ende nga mistere.
 

Top Channel