Iran, ekskursionistja amerikane transferohet në Oman

14/09/2010 17:55

Ka lënë Iranin me anë të një fluturimi për në Oman, Sarah Shourd, ekskursionistja amerikane e akuzuar për spiunazh.

Pas lëshimit, 31 vjeçarja është marrë në dorëzim nga ambasada zvicerane në Teheran dhe imbarkuar mbi një fluturim për në Mascate.

Lajmin e ka bërë të ditur ambasadori zviceran, Livia Leu Agosti.

Top Channel