Sot varrimi i stërmbesës së Mandelës

17/06/2010 12:05

Sot do të zhvillohet në kolegjin në të cilin studionte, në Johanesburg, ceremonia mortore e Zenani, stërmbesa e Nelson Mandela.

13- vjeçarja ka humbur jetën në një aksident rrugor në vigjilie të hapjes së botërorit të futbollit në Afrikën e Jugut.

Ish-presidenti i afrikanojugor dhe fituesi i Çmimit Nobel për Paqe, 91 vjeç, do të jetë prezent në ceremoni.

Top Channel