Rusi, vriten 8 terroriste, 10 ne pranga

07/03/2010 20:55

Forcat e sigurise ruse njoftuan diten e shtune vrasjen e 8 personave te cilet sipas autoriteteve kishin lidhje me sulmet terroriste te vitit 2009.

Nderkohe ne nje interviste per televizionin shteteror rus kreu i agjencise ruse te sigurimit, Alexander Bortnikov, deklaroi se operacioni u ndermor diten e merkure dhe te enjte, ku edhe 10 persona te tjere rezultuan te perfshire nga tester e ADN-se ne sulmet e 2009 dhe u vune nen pranga.

8 personat e vrare dhe 10 te ndaluarit akuzohen per ndermarrjen e sulmeve terroriste ne linjen hekurudhore Moske-Shen Peterpurg, ku mbeten te vrare 28 persona dhe 90 te tjere mbeten te plagosur.

Top Channel