Spanje, partia islamike ne zgjedhje

06/03/2010 18:25

Partia islamike spanjolle, Prune do te marre pjese ne zgjedhjet administrative te 2011.

Prune, e cila konsiderohet prane regjimit marokian, do te garoje ne disa komuna dhe rajone me nje perqindje te larte te myslimaneve.

E themeluar vitin e shkuar nga nje gazetar me origjine marokiane eshte e shtrire ne Granada, Andalusia, Toledo, prane Madridit dhe ne Oviedo.

Ajo shpreson te marre votat e 1.3 milione myslimaneve spanjolle.

Top Channel