Iran, do te largohen te gjithe pilotet ruse

06/03/2010 16:40

Te gjithe pilotet ruse te fluturimeve te brendshme te Iranit do te lene vendin brenda dy muajve, pas urdherit te ministrit iranian te Transportit.

“Kemi mjaft pilote ne Iran sa qe nuk na duhet personel nga jashte”, ka pohuar Behbahani.

Vendimi ka ardhur ne nje moment ftohjeje te marredhenieve mes Teheranit dhe Moskes.

Rusia ka treguar disponueshmeri per te votuar pro sanskioneve te reja per programin berthamor iranian.

Top Channel