Permbytje ne lindje te Ugandes, 45 te vdekur

02/03/2010 19:15

Te pakten 45 persona kane humbur jeten dhe qindra te tjere rezultojne te humbur ne lindje te Ugandes per shkak te permbytjeve nga shirat e forte.

Lajmin e ka bere te ditur ministri per Problemet e Katastrofave, Tarsis Kabwegyere, sipas te cilit “45 trupa jane rekuperuar, por rreth 300 persona te tjere rezultojne te zhdukur”.

“Presim qe rreshkitje te tjera te tokes te ndodhin me intensifikimin e shirave”, ka saktesuar ai.

Top Channel