Mjeket te dehur e te qeshur mes viktimave

30/01/2010 00:10

Skandal ne Haiti me punonjesit e ndihmes se shpejte dhe mjeke te nje shoqate humanitare me seli ne Porto Riko.

Personeli i grupeve te shpetimit dhe mjekeve kane shkrepur aparatin fotografik duke buzeqeshur dhe ne gjendje te dehur mes viktimave te termetit per t’i hedhur me pas imazhet skandaloze ne Facebook.

Lajmi njoftohet prej televizionit amerikan CNN ku shtohet se ne nje spital ne Republiken Domenikane, prane kufirit me Haitin, Porto Riko ka derguar nje grup prej 100 mjekesh dhe punonjes te ndihmes se shpejte.

Top Channel