PS: Berisha te pergjigjet per shpifjet

21/12/2009 14:55

Partia Socialiste i kerkoi serish kryeministrit Sali Berisha te paraqitet perpara organeve te drejtesise per t’u pergjigjur per te gjitha shpifjet qe ka bere kundrejt drejtuesve me te larte te kesaj force politike dhe per te cilat jane depozituar dhjetera padi ne dem te tij.

Duke e quajtur kryeministrin si mashtruesin me te madhe te epokes se pas diktatures, deputeti Taulant Balla mori shembull deklaratat e Berishes per Meten tashme aleat ne qeveri.
 
“Ne historine e vendit, ky mbeti njeriu qe me bandat e tij ngjiti Shqiperine ne krye te listes se vendeve te planetit, te trafiqeve e sklleverve te seksit, te femijeve, te droges dhe armeve. Perseri per Ilir Meten dhe bashkeshorten e tij, Sali Berisha akuzon keta te dy se mbi ta rendojne dy vrasje dhe dy varre te fshehura pas malit te Dajtit. Dhe e mbyll duke e thene qe nuk do te jete e larget dita kur krimet makabre te Ilir Metes, do te zbardhen dhe Ilir Meta do te mbylle jeten ne burg”, tha Balla.

Por deputeti Balla citoi edhe rastin e te ndjerit ish deputetit Azem Hajdari.

Top Channel