Montezemolo i hap rruge kalimit te Schumacher

15/12/2009 14:20

Presidenti i Ferrarit, Luca Montezemolo i hap rrugen Michael Schumacher per te kaluar tek Mercedes.

“Schumacher eshte nje mik i mire, por nuk eshte pjese e skuadres, por konsulent per makinat e rruges’, ka deklaruar per BBC, Montezemolo.

‘Nese Shumi vendos per te shkuar ne nje tjeter skuader, atehere kontrata nuk do te konsiderohet me e vlefshme, pasi nuk eshte e mundur qe ai te punoje per ne dhe nje skuader konkurrente ne te njejten kohe’, theksoi presidenti i Ferrarit.

Ne mediat italiane flitet se gjate kesaj jave do te zhvillohet nje takim mes pilotit gjerman dhe Montezemolo, gje qe konsiderohet thjesht nje formalitet per kalimin e gjermanit nga Ferrari tek Mercedes.

Nderkohe mediat gjermane javen e kaluar deklaruan se Schumacher ka arritur marreveshjen 1 vjecare me Mercedes dhe gjithcka do te zyrtarizohet pas testeve mjekesore qe do te kryeje 7 here kampioni i botes ne F1.

Top Channel