Fabio Volo: Me pelqen jeta e vetmuar

14/12/2009 22:05

Nje nga shkrimtaret me ne ze te letersise italiane, Fabio Volo ka rrefyer ne nje interviste per emisionin “Shqip” se vetmia eshte pjesa kryesore e jetes se tij.

Volo eshte shprehur se edhe projektet qe ka i ben i vetem, pasi ne te kundert, thote ai, objektivat e tij do te pengoheshin.

“Une kam zgjedhur te rrij i vetem dhe ndonjehere kam pasur probleme. Ne fillim qaja dhe tensionohesha, por pastaj u mesova. Udhetimet i bej i vetem, udhetoj gjithmone i vetem dhe mendimet qe bej i bej duke ndenjur gjithmone ne vetmi”, rrefehet Volo.

Ai shprehet se ndryshe nga te tjeret, nuk eshte ne kerkim te gruas se jetes se tij dhe thekson se njeriu duhet ta ndertoje vete jeten.

“Une kam menduar se kur dikush thote “kerkoj gruan e jetes sime”, nuk ka jeten e tij. Fillimisht duhet te ndertosh dicka dhe pastaj ta ndash. Njeriu kerkon te ndihet i vecante per ate qe thote, per ate qe zbulon”, thekson Volo.

Ai nenvizon me tej se dashuria mund t’i vije ne nje moment te caktuar, por shton se personalisht nuk deshiron qe ajo te zgjase.

“Kur vjen ndonje njeri interesant pas te cilit dashurohesh, atehere gjithcka qe thash nuk vlen. Por une nuk jam mesuar te rrij per nje kohe te gjate me nje njeri. Fillimisht do te rrija me kenaqesi, por me pas do te me hipnin nervat”, shton Volo.

Top Channel