Smith-Pinkett, prezantuesit e Nobelit per Paqen

30/09/2009 14:25

Will Smith dhe bashkeshortja e tij, aktorja Jada Pinkett Smith do jene prezantuesit e ceremonise ku do dorezohet cmimi Nobel i Paqes per kete vit.

Ceremonia do zhvillohet ne kryeqytetin e Norvegjise, Oslo ne 11 dhjetor. Gjate nates se magjishme nga kryeqyteti verior i Europes, do performojne live edhe emra te njohur si Wyclef Jean, Donna Summer e Toby Keith.

Fituesit e cmimit Nobel per pjesen me te madhe te kategorive do publikohen ne daten 6 tetor. Nobel eshte cmimi prestigjoz qe njeh meritat dhe arritjet personale te nje individi ne nje fushe te caktuar pergjate nje viti.

Top Channel