Filmi per Jacko, premiera ne 27 tetor

23/09/2009 11:50

Dokumentari-film me pamje nga provat e Michael Jackson per koncertet ne O2 Arena te Londres do shfaqet ne kinema ne daten 28 tetor.

“This is it” titullohet ky film qe ne daten 27 do shfaqe premierat ne 15 qytete te medha te botes. Keshtu, New York, Rio de Janeiro, Londer, Berlin e Seoul dhe shume qendra te tjera te medha do presin filmin te parat.

Keto qendra do lidhen me satelit nga Hollywood-i ku shume te ftuar do kalojne ne tapetin e kuq. 25 qytete te tjera do ta shfaqin filmin ne fundjave por nuk do lidhen direkt me qendren ne Hollywood.

Top Channel