Williams voton per talentin e X Factor UK

18/09/2009 16:35

Robbie Williams cakton pasardhesin e tij, pasi nje djale konkurrues ne X Factor UK i ka mbushur mendjen plotesisht ish anetarit te Take That.

“Eshte nje djale ne kete spektakel qe mund te me zevendesoje vertet. Pashe shume gjera ne syte e tij qe me perkasin edhe mua”, shprehet Williams ne nje interviste per tabloidin “The Sun”. Konkurruesi Olly Murs beri per vete edhe jurine me interpretimin e “Superstition” te Stevie Wonder.

Ai eshte shprehur se inspiruesit kryesore te tij jane, Justin Timberlake, Ne-Yo o Chris Brown. “Kur e pashe veten para 2500 personave dhe para jurise u qetesova dhe mendova: Uau, nuk jam ne nje nga ato klubet ne te cilat kendoj pernate. Nuk e kisha menduar asnjehere se do arrija kaq larg. Gjithesesi mendoj se gjate pyetjeve, kam bere ndonje gabim te madh”, shprehet konkurrenti, i cili shton se enderron te behet nje kengetar i madh ne te ardhmen. 

Top Channel