Meksike, lirohen pasagjeret e avionit

10/09/2009 02:05

Te gjithe pasagjeret e avionit Boeing 737 te rrembyer nga nje pastor bolivian jane liruar dhe jane ne gjendje te mire shendetesore.

Gjalle dhe pa probleme jane shpetuar edhe pjestaret e ekuipazhit te avionit.

Nderkohe autoritetet e sigurise meksikane njoftojne se ne fillim jane ndaluar shtate persona boliviane dhe meksikane dhe me pas hetimet kane cuar ne gjetjen e autorit te vertete te rrembimit te avionit. Ai ishte nje pastor bolivion i varuar nga lendet narkotike.

Top Channel