Emigrantet, Carfagna: E drejta e votes, nese integrohen

08/09/2009 10:10

Ministrja italiane e Shanseve te Barabarta, Mara Carfagna eshte shprehur ne favor te se drejtes se votes per emigrantet, por me nje kusht.

“E drejta e votes per emigrantet mund te behet nese ka nje integrim real dhe jo formal nga ana e te huajve”, ka deklaruar Carfagna.

Ne nje interviste per nje radio lokale, ministrja e kabinetit Berlusconi eshte shprehur kunder multikulturalizmit dhe ka theksuar se vlereson si shume te rendesishem investimin mbi strategjite per te rinjte dhe arsimin.

Top Channel