Venezia, Chavez: Rrofte Italia!

07/09/2009 18:00

“Oliver Stone eshte nje punetor i madh dhe nje tregues i historive te verteta. E kam per zemer Italine, rrofte Italia”. Keshtu eshte shprehur presidenti i Venezueles, Hugo Chavez, duke folur ne tapetin e kuq te festivalit te filmit ne Venezia.

Pas mberritjes se bashku me Stone, Chavez u ndal te pershendeste personat qe mbanin ne duar nje pankarte “Mireserdhe president!” dhe flamuj te kuq.

Lideri venezuelian ka shkuar ne qytetin italian per te pare filmin-dokumentar te Oliver Stone, “South Of The Border”.

Top Channel