Chavez: Dua ta ndihmoj Obamen

07/09/2009 22:20

Presidenti venezuelian, Hugo Chavez nga Venecia e Italise ka shprehur konsiderate per presidentin amerikan Barak Obama.

“Mendoj qe Obama ka qellime te mira. Eshte nje njeri inteligjent dhe une dua ta ndihmoj”, eshte shprehur lideri venezuelian nga shkallet e hotelit ku po qendron.

Chavez ndodhet ne Venecia i ftuar nga regjizori Oliver Stone per te ndjekur dokumentarin e tij per disa nga lideret e majte me te njohur te amerikes latine, “South Of The Border”.

Top Channel