Hitleri, ne fushate publicitare anti-AIDS

06/09/2009 17:20

Nje fushate publicitare ka shkaktuar shume polemika ne Gjermani.

Ne nje videoklip prej 30 sekondazh, i cili mund te gjendet fare lehte ne internet, nje cift ben dashuri ne nje dhome te erret, ku fytyra e burrit nuk duket deri ne momentin kur ai kthen koken.

Dhe papritur zbulohet se fytyra e tij eshte ajo e Adolf Hitler. Me pas shfaqet parulla: “AIDS eshte nje vrases ne mase. Mbrohuni”.

Nuk eshte hera e pare qe agjencia publicitare “Das Comitee” ben reklama te tilla.

Me pare ajo ka bere publicitet duke perdorur fytyren e Sadam Hussein dhe Stalin.

“E beme per te kthjelluar njerezit”, eshte mbrojtur drejtori i agjencise Dirk Silz.

Top Channel