Egjipt, viktima e dyte e gripit te derrave

06/09/2009 17:55

Ne Egjipt eshte regjistruar viktima e dyte nga virusi i gripit te derrit A/H1N1.

Nje grua 25 vjecare nderroi jete sot ne rajonin e Dakahlejas, pasi ishte infektuar nga bashkeshorti i saj qe ishte kthyer nga Arabia Saudite.

Nje grua tjeter, edhe ajo 25 vjec, vdiq me 18 korrik pasi u prek nga gripi kur ndodhej per pelegrinazh ne Meke, po ne Arabine Saudite.

Per te parandaluar perhapjen e virusit, Egjipti u ka ndaluar qytetareve nen moshen 25 vjec dhe atyre mbi 65 vjec qe te bejne vizite ne Meke.

Top Channel