Tjeter “fitore” per Nicolas Cage

05/09/2009 10:10

Nicolas Cage riprovon. 14 vjet pas “Leaving Las Vegas”, me te cilin mori cmimin Oscar per personazhin e nje te alkoolizuari, tani ne filmin e Werner Herzog vjen me «Bad Lieutenant», duke i dhene jete nje personazhi te varur nga kokaina dhe drogat e tjera.

“Pas 5 vitesh mungese absolute, per te interpretuar kete personazh m’u desh t’i rikthehesha kujtimeve te vjetra”, u shpreh Cage.

Lidhja e Cage me substancat narkotike eshte e mbyllur.

Gjeja e vetme konkrete ne shesh xhirim qe mund te bente te ktheje koken ishte bukuroshja bashkeprotagoniste, Eva Mendes…por edhe ketu asgje per t’u shqetesuar.

“Ne jeten reale jemi vella e moter, ndersa ne film ka nje ndjenje te madhe. Me pelqen ta shoh teksa punojme dhe skena ne te cilen me drejton pistoleten dhe me thote se do te beja me mire ta dashuroja, eshte nder te preferuarat e mia”, thote Cage.

Top Channel