Madona, dreke ne familjen e Netanyahut

04/09/2009 20:45

Madona ka kaluar ritualin tradicional te “sabbath”-it (te shtunen e hebrejve) ne familjen e kryeministrit izraelit Bejamin Netanyahu.

Ne nje deklarate per shtyp te nxjerre nga zyra e kryeministrit thuhet se kengetarja ka kaluar dy ore me te dhe bashkeshorten e tij Sara ne shtepine e tyre duke ndezur qirinj dhe duke u lutur se bashku.

Edhe pse nuk eshte cifute, ylli i popit kaloi nje feste tradicionale per Izraelin dhe traditen hebreje.

51 vjecarja eshte duke eksploruar Kabbalah, nje forme e misticizmit cifut, per me shume se nje dekade dhe mban emrin hebre, Esther.

Top Channel