Kanada, pranga ish-ministrit, vrau nje ciklist

02/09/2009 19:30

Ish-ministri i Drejtesise dhe i Ekonomise ne Kanada, Michael Bryant, i njohur sepse ishte nje manjak i rregullave te drejtimit te makines, eshte arrestuar pasi ka shkaktuar vdekjen e nje personi.

Pasi eshte zene me nje ciklist 33 vjecar, Bryant e ka shtypur ate me makine dhe me pas e ka terhequr zvarre me automjetin e tij derisa eshte perplasur me nje kazan mbeturinash.

Ciklisti vdiq ne spital, ndersa ish-ministri, 43 vjec, u arrestua nga forcat e policise.

Top Channel