SHBA, zjarret, boshatisen 500 banesa

28/08/2009 15:10

Kater vatra zjarri ne periferite e Los Anxhelos kane detyruar autoritetet e emergjencave civile ne Kalifornine jugore te zhvendosin banoret nga rreth 500 banesa te rrezikuara.

Sipas pergjegjesit te sigurise dhe luftes kunder zjarreve ne kontene e Los Anxhelosit, Frederik Stauers rreth 500 efektive te zjarrfikesve, kater avione dhe tete helikoptere jane vendosur ne zone per te vene nen kontroll flaket.

Nderkaq autoritetet i tremben nje perkeqesimi te situates cka mund te sillte edhe zhvendojen e rreth 3 mije banoreve te tjere.

Top Channel