Ahmadinejad: Te denohen drejtuesit e protestave

28/08/2009 11:55

Presidenti iranian, Mahmoud Ahmadinexhad ka deklaruar se duhet te denohen kreret e opozites per trazirat qe ndodhen pas zgjedhjeve te 12 qershorit.

“Duhet te perballojme seriozisht ceshtjen e nxitesve te incidenteve. Kush ka shkaktuar, organizuar dhe ndjekur nje linje armike duhet te perballet me ligjin”, eshte shprehur Ahmadinexhad.

Edhe pse ne te shkuaren ai kishte kerkuar falje per lideret e opozites, tani duket se ka tjeter mendim.

“I kerkoj prokurorise qe te ndermarre veprime ligjore kunder lidereve te opozites qe kane udhehequr protestat”, tha Ahmadinexhad.

Top Channel