Surpriza e Lefteris Pantazis

22/08/2009 17:50

Ylli i muzikes greke Lefteris Pantizis ben surprizen e dyte per publikun shqiptar.

Gjate nje turneu ne Sarande dhe Himare ku ka mbushur plot skenat kemi zbuluar dhe suprizen e cila eshte nje serente korcare shume e njohur “Rrokullsni Gajde”.

Frymezues dhe nxites per te kenduar ne shqip ka qene talenti shqiptar nga Korca, Devis Xherahu i cili prej tre vitesh mbeshtetet nga Lefteri Pantazis ne karrireren e tij si kengetar.

Pantazis tregon sesi lindi ideja per te kenduar serenaten ne shqip.

“Nje dite gjeta Devisin tek kendonte me kitare nje kenge. Me beri pershtypje dhe e pyeta se cfare kenge ishte. Eshte nje serenate me tha. Me kapi menjehere deshira per ta kenduar dhe ashtu si pakuptuar perfunduam ne studio”, tha ai.

Nderkohe qe Devis shprehet i cuditur per kohen e shpejte qe Pantazis ka mesuar serenaten ne shqip.

“Jam habitur sepse vetem gjysme ore ia kam shpjeguar shqip kengen dhe e ka kapur shume shpejt dhe shume mire shqipen”, u shpreh ai talenti shqipetar.

Me tej Xherahu ka dashur te falenderoje Top Median

“Ekskluzivitetin e kenges time do ta kete Top Channel sepse ka bere te mundur  kontaktin tim te pare me publikun shqiptar”, perfundoi ai.

Nderkohe qe kengetari i madh grek Lefteris Pantazis e ka mbyllur fjalen e tij me nje mesazh per te gjithe publikun shqiptar, “Shqiptare ju dua shume”.

Top Channel